Sanatorium Uzdrowiskowe Green Garden / Zielony Ogród Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Janusza Korczaka w Słupsku Sp. z o.o. jest obiektem położonym przy ul. Mickiewicza 12 w Ustce w bezpośrednim zapleczu traktu spacerowego oraz 250 m od promenady nadmorskiej. Bliskość morza, plaży, portu, latarni morskiej i punktów gastronomicznych a także centrum miasta i najbardziej reprezentacyjnej ulicy miasta – ul. Marynarki Polskiej – gwarantuje atrakcyjny pobyt osobom poszukującym różnych form aktywności. Natomiast oddalenie od najbardziej ruchliwych miejsc kurortu zapewnia gościom sanatoryjnym spokój i odpoczynek w ciszy.

Sanatorium oferuje codzienną gimnastykę zdrowotną w nowocześnie wyposażonej sali rehabilitacyjnej oraz profesjonalne zabiegi lecznicze ordynowane przez lekarzy wykonywane przez fizjoterapeutów w Zakładzie Przyrodoleczniczym znajdującym się w tym samym budynku. Niewątpliwą atrakcją dla kuracjuszy szukających wypoczynku i rekreacji jest ogród botaniczny z egzotyczną roślinnością, oczkiem wodnym z kaskadą z odtwarzaną w tle muzyka relaksacyjną.

Obiekt położony jest na działce o powierzchni 8599 m2 , całkowita powierzchnia użytkowa budynku wynosi 6066 m2 w tym powierzchnia sanatorium oraz zakładu przyrodoleczniczego – 3330 m2 . Dodatkowo patio / ogród botaniczny o powierzchni 300 m2.

Budynek stanowi jedną bryłę podzieloną na segmenty (A, B, C, D) o zróżnicowanej ilości kondygnacji. Komunikacja pomiędzy segmentami odbywa się bez konieczności wychodzenia na zewnątrz obiektu. Na terenie obiektu w sąsiedztwie ogrodu botanicznego zlokalizowana jest klimatyczna kawiarnia stanowiąca dla kuracjuszy dodatkowe miejsce do spędzania wolnego czasu poza zabiegami.

Szanowni Państwo,

Skuteczne leczenie musi gwarantować możliwość korzystania z wszelkich dostępnych rodzajów terapii. Wymaga nie tylko leczenia szpitalnego czy farmakoterapii, ale też pochorobowej rehabilitacji. Dlatego podjęliśmy się utworzenia w Ustce Sanatorium Uzdrowiskowego. To miejsce stworzone w ramach szpitala, ale szpitala nie przypominające.

Andrzej Sapiński
Prezes Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Janusza Korczaka w Słupsku, Sp. z o.o.

Drodzy Kuracjusze,

Zapraszamy do przestrzeni, którą tworzyliśmy z sercem, dbając o każdy szczegół. Wykorzystaliśmy walory obiektu położonego blisko lasów, pięknej plaży, morza. Wnętrze Sanatorium to również oaza ciszy, spokoju i zieleni dzięki Ogrodowi Botanicznemu. Wszystko po to, byśmy mogli w jak najbardziej sprzyjających warunkach zadbać o Państwa zdrowie.

Anetta Barna-Feszak
Wiceprezes Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Janusza Korczaka w Słupsku, Sp. z o.o.

Zarezerwuj pobyt nad morzem

w sanatorium uzdrowiskowym

Sanatorium Uzdrowiskowe Green Garden / Zielony Ogród

Mickiewicza 12
76-270 Ustka

59 815 42 01
+48 453 068 811

sanatorium.ustka@szpital.slupsk.pl

Ustka
Toruń
3,5h, 310km
Gdańsk
2h, 152km
Poznań
4,5h, 287km
Warszawa
5.3h, 490km
Szczecin
2.4h, 249km
Wrocław
5,5h, 462km
Białystok
6.4h, 574km
Łódź
5h, 482km
Suwałki
6.3h, 540km
© 2024
Sanatorium Uzdrowiskowe